dekor

Otázky a odpovede

Od kedy do kedy prebieha hlasovanie?

Hlasovanie sa spustí 11.09.2023 (00:00:00) a ukončí sa 22.10.2023 (23:59:59) na stránke www.lidl.sk/cistinka

Prečo sa moje mesto nezapojilo?

Ak sa mesto, obec alebo mestská časť v zozname nenachádza, došlo zo strany zastupiteľstva k rozhodnutiu do súťaže sa nezapojiť. Pre zistenie konkrétnych dôvodov neúčasti v súťaži kontaktujte, prosím, priamo samosprávu mesta, obce alebo mestskej časti (platí pre Bratislavu a Košice).

Podľa čoho ste vyberali mestá v druhom ročníku?

Účasť v súťaži bola ponúknutá všetkým slovenským mestám, mestským častiam (v prípade Bratislavy a Košíc) a obciam, v ktorých sa nachádza minimálne 1 predajňa potravín Lidl. Samospráva mesta mala zvážiť, či má k dispozícií vhodný pozemok pre realizáciu Lidl Čistinky, a či sa do projektu zapojí a svoj záujem nám písomne potvrdiť. Záujem prejavilo 68 z celkovo 108 oslovených lokalít. Päť miest, ktoré získali Lidl Čistinku v prvom ročníku súťaže boli z oslovenia vylúčené.

Sú už niekde Čistinky postavené?

Z prvého ročníka máme 5 víťazných miest – Modra, Dolný Kubín, Komárno, Štúrovo a Rimavská Sobota.

Prečo sú mestá rozdelené do jednotlivých kategórií?

Kategórie boli vytvorené na základe počtu obyvateľov s cieľom zabezpečiť rovnosť šancí pre každé mesto. Súťažiť sa bude celkovo v piatich kategóriách podľa počtu obyvateľov. Pri rozdelení miest do jednotlivých kategórií podľa počtu obyvateľov sme vychádzali z aktuálnych údajov o počte obyvateľov miest a obcí Štatistického úradu Slovenskej republiky 2023M04 platných k 11.7.2023. V každej kategórií sa stáva víťazom mesto, ktoré sa umiestni na prvej priečke s najvyšším počtom získaných hlasov. Na Slovensku teda v roku 2024 vyrastie 5 mestských parkov - Lidl Čistiniek. Viac informácií je k dispozícií v Pravidlách súťaže.

Ktoré mestá vyhrali v druhom ročníku súťaže?

Výstavbu začneme v spolupráci s víťaznými mestami na jar 2024 tak, aby v letných až jesenných mesiacoch mohli mestské parky – Lidl Čistinky už slúžiť verejnosti.

Kedy sa začne výstavba vo víťazných mestách?

Výstavbu začneme v spolupráci s víťaznými mestami na jar 2024 tak, aby v letných až jesenných mesiacoch mohli mestské parky – Lidl Čistinky už slúžiť verejnosti.

Prihláste sa na odber Lidl noviniek

Odoberajte náš pravidelný Lidl newsletter a budete v obraze aj o ďalších aktivitách Lidla.