O projekte

Pokračovanie projektu Ihrisko Žihadielko

Dlhodobo sa snažíme prispieť k spoločenskému rozvoju a zveľaďovaniu komunít v našej krajine. Chceme robiť zo Slovenska lepšie miesto pre život, a byť prvou voľbou nie len pri vašich nákupoch, ale byť aj dobrým susedom všade tam, kde máme naše predajne. Počúvame potreby našich zákazníkov a počas piatich rokov realizácie Projektu Lidl ihrisko Žihadielko sme veľmi aktívne spolupracovali s mestami po celej krajine. Dokázali sme tak spolu vybudovať 50 moderných ihrísk, ktoré budú ešte dlho robiť radosť malým aj veľkým. Takáto spolupráca dokáže spájať ľudí, vytvárať nové vzťahy a upevňovať ich. Lebo tam, kde je podpora, tam sa dobre žije všetkým.

dekor

Mestský park jedna báseň

Ľudstvo pociťuje klimatické zmeny a ich nepriaznivý dopad na našu planétu, čo je reálnou hrozbou pre nás všetkých a pre našu budúcnosť. Ako veľká firma si uvedomujeme našu zodpovednosť za planétu a životné prostredie, a preto chceme urobiť zmenu a ísť príkladom aj v tomto smere. Zároveň chceme aby si ľudia uvedomili, že každý jeden môže prispieť a peknej myšlienke. Preto svojich zákazníkov dlhodobo zapájame do projektov a umožňujeme im byť súčasťou niečoho veľkého, čo je možné spoločnými silami dosiahnuť. V tejto súvislosti nás teší, že sme mohli nadviazať na naše predošlé aktivity pre mestá a komunity. Rozhodli sme sa takto prepojiť zákazníkov, ktorí u nás nakupujú, a dobrú vec, ktorú svojím nákupom môžu podporiť a prispieť k jej realizácií.

Prinášame do miest priestor, kde sa budú ľudia radi stretávať, kde sa budú miešať generácie a kde bude nie len dostatok zelene, ale aj zábavy pre všetkých. Predstavujeme vám mestský park, príjemné miesto na trávenie času. Predstavujeme vám Lidl Čistinku – mestský park jedna báseň.

dekor

Ako na to? Princíp je veľmi jednoduchý.

Každý zákazník, ktorý si v termíne od 15.8.2022 zakúpi v predajni Lidl tovar v hodnote minimálne 20 eur, obdrží pri pokladnici 1 x hlasovaciu kartičku. Kartičku automaticky zákazník získava za každých ďalších celých 20 eur hodnoty nákupu. Počet kartičiek sa násobí výškou hodnoty nákupu. Prostredníctvom unikátneho kódu na tejto hlasovacej kartičke bude mať zákazník možnosť odovzdať svoj hlas vybranému mestu, obci alebo mestskej časti (platí pre Bratislavu a Košice). Účasť v súťaži bola opäť ponúknutá všetkým slovenským mestám, mestským častiam a obciam, v ktorých sa nachádza predajňa potravín Lidl. Záujem prejavilo 92 z celkovo 116 oslovených lokalít, tieto boli do súťaže o Lidl Čistinky zaradené a vy im môžete prejaviť svoju podporu vo forme odovzdaného hlasu.

Pomôžte aj vašim hlasom svojmu mestu získať jednu z piatich Lidl Čistiniek, ktoré Lidl postaví na jar v roku 2023.

Čo je Lidl Čistinka?

Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Hlavná myšlienka spočíva v základnom "štvorci" s rozmerom 12x12m a 15x15m a variabilnom usporiadaní v akomkoľvek priestore s ohľadom na pozemok a lokalitu. Každý modul má svoju funkciu a charakter, a spolu tvoria kompaktnú zónu, ktorá nesie názov Lidl Čistinka. Takto vyskladaný mestský park dokáže pokryť potreby každého obyvateľa a užívateľa verejného priestoru.

dekor

Na Lidl Čistinke nájdete priestor aj pre šport, ale aj oddych. Všetky štyri moduly sú navrhnuté tak, aby to tvorili jednotný celok:

Zábava aj pre najmenších na Lidl Čistinke

Tento modul má rozmer 12x12 m a bude slúžiť ako hracia plocha pre najmenšie deti. V zeleni, obklopené možnosťou na sedenie, bude vsadené detské ihrisko so šmykľavkou a hojdačkou.

Grilovačka pre všetkých na Lidl Čistinke

Modul o rozmere 12x12m, pre ktorý je charakteristické ohnisko a príjemné posedenie v altáne. Sú tu priestranné stoly a sedenie v tesnej blízkosti dvoch ohnísk, kde sa dá pripraviť grilovačka či už vo dvojici, alebo aj s celou rodinou a kamarátmi.

Cvičím, cvičíš, cvičíme na Lidl Čistinke

Tento modul je jeden z dvoch, ktoré sa zaraďujú k športovým plochám. V priestore 12x12 m sa nachádzajú prvky pre vonkajší workout na posilňovanie rôznych partií tela. V blízkosti samotného workoutu sa nachádza lavička a na oddych sa dá využiť aj múrik.

Najlepšie športové výkony na Lidl Čistinke:

Druhá, väčšia športová plocha, má rozmer 15x15 m, a to kvôli ploche veľkého multifunkčného ihriska. Na ihrisku sú basketbalové koše, bránky na futbal aj pre iné loptové hry, a kto by chcel, môže si zahrať stolný tenis na neďalekom stole.

dekor

Celkovú atmosféru a kvalitu mestského parku nedotvára iba rôznorodý mobiliár, ale aj pestrá zeleň. Tá predsa patrí k základným zložkám, ktoré vytvárajú priaznivé podmienky pre náš život v meste. Práve zeleň zjednocuje celý priestor Lidl Čistinky a prirodzene ho prepája. Neplní si teda len svoj funkčný význam, ale dotvára aj estetiku a my môžeme spolu s pánom Danielom Hevierom iba konštatovať: „To bude Lidl Čistinka jedna báseň.“

dekor