O projekte

Pokračovanie projektu Ihrisko Žihadielko

Dlhodobo sa snažíme prispieť k spoločenskému rozvoju a zveľaďovaniu komunít v našej krajine. Chceme robiť zo Slovenska lepšie miesto pre život, a byť prvou voľbou nie len pri vašich nákupoch, ale byť aj dobrým susedom všade tam, kde máme naše predajne. Počúvame potreby našich zákazníkov a počas piatich rokov realizácie Projektu Lidl ihrisko Žihadielko sme veľmi aktívne spolupracovali s mestami po celej krajine. Dokázali sme tak spolu vybudovať 50 moderných ihrísk, ktoré budú ešte dlho robiť radosť malým aj veľkým. Takáto spolupráca dokáže spájať ľudí, vytvárať nové vzťahy a upevňovať ich. Lebo tam, kde je podpora, tam sa dobre žije všetkým.

dekor

Mestský park jedna báseň

Ľudstvo pociťuje klimatické zmeny a ich nepriaznivý dopad na našu planétu, čo je reálnou hrozbou pre nás všetkých a pre našu budúcnosť. Ako veľká firma si uvedomujeme našu zodpovednosť za planétu a životné prostredie, a preto chceme urobiť zmenu a ísť príkladom aj v tomto smere. Zároveň chceme aby si ľudia uvedomili, že každý jeden môže prispieť a peknej myšlienke. Preto svojich zákazníkov dlhodobo zapájame do projektov a umožňujeme im byť súčasťou niečoho veľkého, čo je možné spoločnými silami dosiahnuť. V tejto súvislosti nás teší, že sme mohli nadviazať na naše predošlé aktivity pre mestá a komunity. Rozhodli sme sa takto prepojiť zákazníkov, ktorí u nás nakupujú, a dobrú vec, ktorú svojím nákupom môžu podporiť a prispieť k jej realizácií.

Prinášame do miest priestor, kde sa budú ľudia radi stretávať, kde sa budú miešať generácie a kde bude nie len dostatok zelene, ale aj zábavy pre všetkých. Predstavujeme vám mestský park, príjemné miesto na trávenie času. Predstavujeme vám Lidl Čistinku – mestský park jedna báseň.

dekor

Čo je Lidl Čistinka?

Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Hlavná myšlienka spočíva v základnom "štvorci" s rozmerom 12x12m a 15x15m a variabilnom usporiadaní v akomkoľvek priestore s ohľadom na pozemok a lokalitu. Každý modul má svoju funkciu a charakter, a spolu tvoria kompaktnú zónu, ktorá nesie názov Lidl Čistinka. Takto vyskladaný mestský park dokáže pokryť potreby každého obyvateľa a užívateľa verejného priestoru.

dekor

Na Lidl Čistinke nájdete priestor aj pre šport, ale aj oddych. Všetky štyri moduly sú navrhnuté tak, aby to tvorili jednotný celok:

Zábava aj pre najmenších na Lidl Čistinke

Tento modul má rozmer 12x12 m a bude slúžiť ako hracia plocha pre najmenšie deti. V zeleni, obklopené možnosťou na sedenie, bude vsadené detské ihrisko so šmykľavkou a hojdačkou.

Grilovačka pre všetkých na Lidl Čistinke

Modul o rozmere 12x12m, pre ktorý je charakteristické ohnisko a príjemné posedenie v altáne. Sú tu priestranné stoly a sedenie v tesnej blízkosti dvoch ohnísk, kde sa dá pripraviť grilovačka či už vo dvojici, alebo aj s celou rodinou a kamarátmi.

Cvičím, cvičíš, cvičíme na Lidl Čistinke

Tento modul je jeden z dvoch, ktoré sa zaraďujú k športovým plochám. V priestore 12x12 m sa nachádzajú prvky pre vonkajší workout na posilňovanie rôznych partií tela. V blízkosti samotného workoutu sa nachádza lavička a na oddych sa dá využiť aj múrik.

Najlepšie športové výkony na Lidl Čistinke:

Druhá, väčšia športová plocha, má rozmer 15x15 m, a to kvôli ploche veľkého multifunkčného ihriska. Na ihrisku sú basketbalové koše, bránky na futbal aj pre iné loptové hry, a kto by chcel, môže si zahrať stolný tenis na neďalekom stole.

dekor

Celkovú atmosféru a kvalitu mestského parku nedotvára iba rôznorodý mobiliár, ale aj pestrá zeleň. Tá predsa patrí k základným zložkám, ktoré vytvárajú priaznivé podmienky pre náš život v meste. Práve zeleň zjednocuje celý priestor Lidl Čistinky a prirodzene ho prepája. Neplní si teda len svoj funkčný význam, ale dotvára aj estetiku a my môžeme spolu s pánom Danielom Hevierom iba konštatovať: „To bude Lidl Čistinka jedna báseň.“

dekor

Prvý ročník

Prvý ročník súťaže je už ukončený a my intenzívne v spolupráci s víťaznými piatimi mestami pracujeme na ich výstavbe. V mestách práve prebiehajú povoľovacie územné či stavebné konania. Už čoskoro sa začne stavať v Rimavskej Sobote, Štúrove, Modre, Komárne a v Dolnom Kubíne. Ak všetko pôjde podľa plánu, na prvých Čistinkách budú môcť malí aj veľkí stráviť plnohodnotný čas na čerstvom vzduchu v lete tohto roka.

Druhý ročník

Miest, obcí a mestských častí, v ktorých má Lidl predajňu, sa opätovne pýtame na záujem o zapojenie sa do projektu. Pokiaľ vyjadria záujem a majú vo vlastníctve vhodný pozemok na postavenie Lidl Čistiniek, budete môcť za ne hlasovať aj v druhom ročníku projektu. Viac informácií zverejníme už čoskoro.