banner

Svoju LIDL čistinku má už aj Považská Bystrica

V druhom ročníku súťaže ľudia odovzdali viac ako 1 100 000 hlasov. O Lidl Čistinky sa bude opäť súťažiť od augusta.

Mestský park ako jedna báseň si užívajú už aj obyvatelia Považskej Bystrice. Výnimočný priestor pre mladých i skôr narodených, športovcov či grillmajstrov, mamičky i detičky si vychutnávajú od soboty 25. mája. Otvorenia mestského parku sa zúčastnili aj súčasný futbalový reprezentant Juraj Kucka a tiež Jakub Kadák, ktorí slávnostne prestrihli pásku a venovali čas svojim fanúšikom. Považská Bystrica získala Lidl Čistinku v internetovom hlasovaní vďaka viac ako 33 000 hlasom.

"Podarila sa nám krásna vec, získať úžasný park, ktorý je miestom pre všetky generácie. Mňa najviac teší, ako sa preň Považskobystričania zomkli, vzájomne sme sa podporovali, motivovali, ťahali vpred. Bol to krásny mesiac a pol spolupatričnosti. Opäť sme spoločnými silami dokázali vyhrať ďalší pekný priestor pre naše mesto. Verím, že Lidl Čistinka na sídlisku Stred sa stane príjemným miestom stretávania, hier a športu pre malých, ale aj veľkých.", povedal primátor mesta Považská Bystrica Karol Janas.

„Už dvadsať rokov robíme zo Slovenska lepšie miesto pre život. Sme nielen lídrom nízkych cien, ale tiež chceme byť dobrým susedom všade tam, kde pôsobíme. Je pre nás dôležité podporovať miestne komunity a poskytovať ľuďom priestor, kde môžu naplno tráviť voľný čas a užívať si chvíle s blízkymi. Obyvateľom Považskej Bystrice gratulujem k Lidl Čistinke a verím, že bude miestom, kde prežijú množstvo príjemných momentov,“ uviedla Justyna Siekanko, konateľka Lidl Slovenská republika zodpovedná za oblasť nákupu a marketingu.

Rozloha Čistinky je viac ako dvojnásobná v porovnaní s detským ihriskom Žihadielkom, hodnota jedného mestského parku je takmer 280 000 €. Každá Čistinka môže byť však iná. Moduly je totiž možné usporiadať s ohľadom na pozemok a lokalitu.

Tretia edícia projektu Lidl Čistinky sa spúšťa už čoskoro - v auguste.

Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Tri z nich majú rozmer 12 x 12 m, štvrtým je multifunkčné športovisko s výmerou 15 x 15 m. Basketbal? Futbal? Volejbal? Stolný tenis? Žiaden problém, na Čistinke padnú mnohé športové rekordy. V ďalších troch častiach sa na ihrisku zabavia najmenší, pod prístreškom si jedlá pripravené na griloch vychutnajú mnohí fajnšmekri, workoutovú zónu využijú mladí i starší. Na Čistinkách sa nachádza aj množstvo lavičiek a zelene. Jednoducho, mestský park jedna báseň!

Do druhého ročníka súťaže sa zapojilo celkovo 68 miest a mestských častí, v ktorých sa nachádza aspoň jedna Lidl predajňa. Na záver sa však tešilo päť víťazných miest, ktoré triumfovali vo svojich kategóriách. Okrem Považskej Bystrice v nasledujúcich mesiacoch Lidl Čistinky vzniknú aj vo Veľkom Mederi, Levoči, Košiciach – Dargovských hrdinov a v Rožňave. O víťazoch rozhodli ľudia v hlasovaní na webe www.lidl.sk/cistinka.

Výsledky hlasovania o Lidl Čistinky v roku 2023:

Kategória miest Víťaz (počet hlasov)
Menej ako 9 000 Veľký Meder (284 375 hlasov)
9 000 - 15 999 Levoča (189 864 hlasov)
16 000 - 21 999 Rožňava (36 119 hlasov)
22 000 - 34 999 Košice – Dargovských hrdinov (77 217 hlasov)
35 000 a viac Považská Bystrica (33 201 hlasov)

Zaujímavosti z hlasovania o Lidl Čistinky v roku 2023:

  • Celkový počet odovzdaných hlasov: 1 140 493
  • Víťazné mestá získali takmer 55% zo všetkých hlasov: 620 776
  • Najviac hlasov za celú súťaž získal Veľký Meder: 284 375 a prekonal aj Rimavskú Sobotu spred roka

Počas prvého ročníka súťaže svoju Lidl Čistinku získali obyvatelia Rimavskej Soboty, Modry, Štúrova, Dolného Kubína a Komárna.

Prihláste sa na odber Lidl noviniek

Odoberajte náš pravidelný Lidl newsletter a budete v obraze aj o ďalších aktivitách Lidla.